19.03.2005 00:11:58
[
kliknutím k originálu v angličtině][použit strojový překlad eurotran]
Johann Salomo Christoph Schweigger
narozený 08.04.1779 Erlangen, Ansbach-Bayreuth, Německo
umřel 06.09.1857 Halle/Saale, Provinz Sachsen, Německo

Johann (Johan) Schweigger byl chemik, fyzik a profesor matematiky u tělocvičny Bayreuth v 1803, u školy polytechniky Nuremberg v 1819, a univerzita Hallea, Německo, někdy v 1820. První galvanometer byly stavěny v Německu Johann S. Schweigger v 1820. On používal Oersted objev elektromagnetismu pro jeho vynález. Schweigger vyvinul galvanometer jako prostředek ke změření síly a směr elektrického proudu. Schweigger jmenoval tento nástroj ve cti Luigie Galvani. To je první citlivý nástroj pro měření a odhalovat malá množství elektřiny.

Schweigger byl narozen v Erlanger, Bavorsko, Německo, na 8 dubnu 1779. On byl vzděláván na univerzitě Erlanger, kde on přjímal jeho PhD míra v 1800. Jeho doktorská práce byla na téma Homeric ód. Schweigger doktorská práce byla uskutečněna pod filozofem vlk Franza Augusta. Schweigger byl, nicméně, později konvertoval ke kariéře ve vědě a matematice lékárnou/fyziku Georg Friedrich Hildebrandt, matematik/připravit Karla Christiana Langsdorff, a astronom Johann Tobias Mayer. Jeho hlavní akademická kariéra byla podávána u univerzity Hallea mezitím 1820 a 1857. On odstartoval Žurnál pro chemii a fyziku (Jahrbuch kožešina Chemie und Physik) v 1811, a pokračoval coediting to until 1828 (54 hlasitostí) když on se měnil jeho nárok na Annales de chemie et de postavu. On vydával několik kritik voltské teorie kontaktu kovu v elektřině zvířete v žurnálu.

V 1811 Johann Schweigger navrhoval jméno halogen pro chlór. Chlór byl objeven Humphreyem Davym 12. července 1810, ale to bylo nazýváno Humphreyem Davym ten čas.

Andre-Marie Ampere teorie “electrodynamics” otevřela mnoho tříd pro objevy když v červenci 1820 Hans Oersted objevil elektromagnetismus. William Wollaston Anglie byl první, nicméně, urychlit možnost elektromagnetických rotací. Schweigger oponoval Wollaston myšlence elektromagnetických rotací, protože on věřil tomu jestliže nápad byl pravdivý pak magnet by měl se otáčet okolo drátu nést proud. Michael Faraday přišel později a demonstroval to myšlenky na oba Wollaston a Schweigger byl pravdivý.

Schweigger, nicméně, se stal jedním z prvních vědců po Oersted objevení demonstrovat rozhodnutí a zájem na experimentování elektromagnetismu. Jako coeditor Žurnálu pro chemii a fyziku on pravděpodobně čtecí Oersted rukopis se podrobil žurnálu pro recenzi a publikaci. Schweigger pak se pokusil přes experimentování, jako Oersted, konstrukce větších hromad zlepšit výkon elektromagnetismu. On byl neúspěšný. Během jednoho experimentu, nicméně, Schweigger poznamenal, že magnetizovaná jehla obrátila jeho směr, když spojení s tyčemi hromady byla obrácena. On pak dostal názor, že jestliže on dělal drát že on byl používání k proudu povolení do role s několika otočeními že to by mohlo zvětšit sílu magnetického pole produkovaného proudem. On používal jehlu připojenou ve svislém letadle objevit proud, a pak poznamenal, že role zvětšila účinek na zařízení jehly (elektroměr 1808).

Zatímco experimentuje s elektromagnetismem Schweigger stal se potěšený, když účinek byl zdvojnásoben jak dlouho jak pozice jehly byla udržována uvnitř letadla zdvojnásobeného drátěného oka (role). Příště on zvětšil množství otočení nebo smyček na roli a shledal, že účinek byl násoben. Schweigger natočil řídící drát na sobě pro 100 pořadí poskytovat účinek bytí větší než jediné drátěné oko. Uplatňovat Oersted zásadu k jeho zařízení, které on ohlásil operace a jeho účinek galvanomagnetic multiplier právě dva měsíce po Oersted oznámení v červenci 1820 jeho experimentů s elektromagnetismem. Schweigger přednesl referát na jeho objevu na univerzitě Hallea na 16 září 1820, a publikoval stejný v listopadu 1820 výtisku Literárního úředního listu, Německo. Schweigger volal jeho nové zařízení elektromagnetický multiplier (multiplikator) nebo galvanometer multiplier (nebo Galvano-magnetický Kondensator).

Multiplier (multiplicator) byl zařízení signalizovat přitažlivost nebo odpor elektřiny (zachytí a změří velmi malá množství proudu) a brzy to bylo přijímáno jako nahrazení pro použití Coulomb torzních váh. Multiplier stal se důležitý pro měření a odhalení pramenů galvanic aktuální.
 


Multiplier (multiplicator)
V 1820, Schweigger stavěl obdelníkový dřevěný rým na kterém on natočil izolovaný drát. Toto bylo nazýváno Schweigger multiplier. Magnetická jehla byla odložena od tenké niti uvnitř role. V nepřítomnosti elektrického proudu jehla je orientovaná podle magnetického poledníku. Když elektrický proud je podán přes roli na rámu, jehla změní směr; silnější proud, více označil odchylku.

Jeho objev byl popisován být jako Gehlen 1808 electroscope, který byl pak změřilo přitažlivost a odpor elektřiny tření poněkud než Coulomb torzní váhy. Schweigger byl říkán k modifikovali electroscope 1808 tím, že stočí izolovaný drát několik měří (otočení) kolem magnetické jehly se sílou vychylování galvanického aktuálního stoupání s množstvím otočení.

Abbe Francoisová Moigno (1804-1884) Paříž brzy řekla (odkazování chvíle k Schweigger objevu) to jestliže řídící drát byl zkroucený na sobě 100 časů pomíjivý proud v drátu by pak vyvolal efekt 100 časů větší než to jediného drátu jednoho otočení. Dr Thomas Seebeck Německa zvednutého na Moigno sdělení ukázat, že síla násobení nezvětší se s množstvím otočení jak řečený protože odpor v jednotce přirozeně zvýšení s délkou drátu omezila sílu.

Oersted chválil Schweigger vynález tím, že říká, že on vynalezl jasný obdivuhodně upravil přístroj pro vystavování prostředky k magnetické jehle nejslabší elektrické proudy …. Poggendorff, význačný mladý savant Berlína budoval elektromagnetický multiplier brzy po Schweigger, a dělal některé význačné pokusy s jeho zařízením.

On také budoval prototypy pohybování-role a dojemný větrník galvanometers. Účinek množství obratů v roli pro použití v elektřině indukčnosti byl se značnou hodnotou. Vynález Schweigger galvanometer může být na stejné úrovni k vědě jako Leyden sklenice a hromada. On zjistil že proud nebyl zmenšený tím, že zvětší množství rolí nebo otočení drátu přes kterého to prošlo. Síla vykonávaná na jehle dopadala být číslo n časy jak velký s n otočení jak s jediným, protože každé otočení použije jeho vlastních sil na jehle nezávisle na zbytku.

Johann Poggendorff Berlína, Německo, nezávisle na Schweigger stavěl hrubý galvanometer, také volal multiplier, podobně k tomu Schweigger v 1821. Poggendorff byl daná zásluha pro vynalezení multiturn metody stoupání citlivost detekce elektrického proudu ale historici favorizovali Schweigger pro tento vynález.

V Cambridge, Anglie, profesor James Cumming také používal podobný přístup k tomu oba Schweigger a Poggendorff pro stavbu galvanometer. Jeho experimenty pomohly jemu sledovat hodnotu multi otočení drátu přes to jediného drátu v vychylování magnetická jehla. Jeho přístup měl redukovat účinek zemského magnetického pole na jehle. Cumming stavěl jeho galvanometer s malým magnetem pod magnetickou jehlou neutralizovat zemské magnetické pole. On než označil jeho zařízení za jak galvanoscope tak galvanometer. On předváděl články na jeho vynálezu v dubnu a květnu 1821, a zveřejnil jeho poznatky v 1822.

Nezávislá práce Schweigger, Poggendorff, a Cumming přispěl k vývoji galvanometer. Každý dosáhl závěru, že Oersted zařízení mohlo být děláno citlivější pro odhalovat elektrické proudy. Jejich nápad bylo to více drátu nést proud potřebovaný ke tváři a být ver blízko magnetické jehly. Také, tečící proud musel zůstat pohybovat se ve stejném směru. Smyčkováním drát přes a kolem obdelníkového kusu kovu oni zvětšili oblast drátu, a dovolil ovinutý drát být blízko magnetická jehla.

On psal a vydával Uber das elektron der Alten … …. v 1848. On byl zahrnován v bájesloví přes jeho zájem na přirozené historii v 1836.

Hlavní problém Schweigger galvanometer byl brzy objeven. Jeho galvanometer byly způsobeny magnetickým polem země často dost k způsobil vadná měření. Leopoldo Nobili Itálie odstranila problém dostatečně dělat galvanometer indispensible měřící nástroj elektrického proudu. To zabrání jehle vždy být souosý s magnetickým poledníkem, když není tam žádný proud, Nobili, v 1826, navrhl statický systém. Toto zahrnovalo dva válcovitý, vyrovnat se magnetickým barům jehož magnetické póly byly souměrně zarovnány. Systém byl vestavěn takový cesta že jeden z barů byl uvnitř multiplier a jiný venku. Tato konfigurace dávala větší citlivost k Nobili galvanometer, zrušení kroutícího efektu Země je magnetické pole. Aparát se dvěma jehlami připojenými v této cestě byl vystaven ke dvěma párům souměrných sil, vyhýbat se kroucení drátu když tam byl žádný proud procházet multiplier. Schweigger multiplier byl také zlepšen Oersted, a Du Bois Reymond který dělal to nejdokonalejší a jemný chce měřit elektrickou sílu. V 1858, lord Kelvin (William Thomson, 1824-1907) přidal zrcadlo k galvanometer vylepšit přístroj další.

Johann Schweigger zemřel v Halleovi, Německo, na 6 září 1857.


Tento text byl sestaven z biographies Schweigger dostupný v internetu:
( 1 ).