19.03.2005 08:13:03
[
kliknutím k originálu v angličtině][použit strojový překlad eurotran]
Leopoldo Nobili
narozenTrassilico, Garfagnana 1784
zemřel Firenze, Itálie 1835

Leopoldo Nobili byl italský fyzik, který uskutečnil časný výzkum elektrochemie a termoelektřiny. On vynalezl thermopile používaný v měřícím sálavém teple a astatic galvanometer.


 

Nobili byl narozen v Trassilico v 1784. Poté, co ukončil vojenskou školu “genialita” v Modena, Nobili se stal důstojníkem artilérie. On se účastnil Napoleon kampaně v Rusku, ve kterém on byl poctěn s orden “legie d ' Onore”. V 1825 Nobili vynalezl astatic galvanometer, základní nástroj v minulosti elektromagnetismu. V 1826 on se vyvíjel spolu s Melloni baterie thermoelectrical. V 1832 Nobili byl jmenován jako profesor fyziky v královské muzeum fyziky a přirozená minulost Florence, kde, v spolupráci s Vincenzo Antinori (ředitel muzea od 1829), on vykonával početné experimenty na elektromagnetické indukci nedávno objevený Faraday.

Nobili také vykonal studium v termoelektřiny a vynalezl thermopile používaný v měřícím sálajícím horce. Thermopile je zařízení, které dovolí detekci slabých zdrojů používání infračerveného záření termoelektrický effect.The dánský fyzik Oersted a francouzský fyzik Fourier vynalezl první termoelektrickou hromadu v circa 1823 tím, že pracuje se páry malého antimonu a bary vizmutu svařenými v sériích. V 1829 Nobili navrhl nový přístroj pro měření radiations thermic, druh “elektrického thermometre” to, následovat zlepšení Melloni, odpovídal za velmi důležitou technologickou inovaci, která počítala se správným teoretickým výkladem radiace thermic. Nové zařízení sestávalo z thermopile spojeného v sériích k klipům astatic galvanometer, který byl také vytvořen Nobili. On nazýval to thermomultiplier nebo elektrickým thermoscope. Pro většinu 19. století thermomultiplier dokázal být nenahraditelný nástroj ve studii o radiaci thermic pro jeho vysokou reaktivitu a rychlost.
 

Toto číslo ukazuje náčrtek originálu takový nástroj po N. Nobili (1835). Náležitý k velkým teplotním masám to bylo velmi pomalé ve sledování signalizují změny. Jak moci být představil si, tyto nástroje byly původně jen vhodné pro práci laboratoře. V sériích připojené thermocouples myslely si o antimonu a vizmutu () tvořit thermopile (b). Po N. Nobili (1835).


 

Nobili thermopile

Tento nástroj je podepsán 
Neapolitan mechanician Filippo De Palma. 
Základ mosazi a mosaz pramení, výška který mohl být nastaven přes prstenovou šroubovou pojistnou matici, podporovat hromadu, který je uvnitř mosazná bedna se dvěma svorkami po každém boku, který být zapadl do dvou izolujících kostěných listů; u vrcholu toho jsou ořechy pojistného šroubu, které počítají s upevněním (oba v přední straně a vzadu) mosazi thermic ozařovací sběratele. Thermopile je tvořen 30 párů tenkých listů různého kovu, nejvíce pravděpodobně constantan měď. Oni jsou paralelní a připojení v sériích přes weldings u jejich konců, tak to celá dokonce (horní) objednávka weldings být na jednom konci a celá nerovný (nižší) weldings objednávky jsou na jiném konci. Série listů, který být namočen do izolujícího kyta, tvořit malý parallelepiped uzavřený v mosazném případě. Dvě prosté tváře jsou odkryty a oni jsou příslušně trval politickou angažovaností dokonce objednal a nerovného spořádaného weldings. Konce weldings jsou spojeny k poštám terminálu. Komolý kužel sběratel mosazi s dveřmi, který je také dobrá obrazovka proti možným druhotným externím zdrojům, zprostředkuje “sálající horko” k ještě spořádanému povrchu. Jiný povrch je oplocen za okamžik (menší) krabice-formoval sběratele s dveřmi.

Zkrácený-sběratel kužele je umístěn před zdrojem tepla být změřen a rheofores astatic galvanometer jsou propojené na terminálové posty thermomultiplier. Jestliže tepelné záření zdroje je nízké intenzity jeden může najít přibližnou přímou úměrnost mezi mírami hranaté odchylky jehly galvanometer a teplotní rozdíl mezi protějším weldings hromady. Jestliže tepelné záření je intenzivnější proporce je komplexnější. Ve druhé polovině 19. století výrobcové často opatřili každému multiplier stůl, na kterém intenzita byla vyjádřena v mírách, ukazovat existující vztah mezi výchylkou magnetické jehly a konstantní hustotou thermic záření.


Nicméně, nejdůležitější jeho příspěvek k elektrické vědě byl astatic galvanometer. První galvanometers, volal jednoduché galvanometers, byl ne stínil od zemského magnetického pole, tak když elektrický proud byl vnitřek běhu, na jejich jehle tam byly účinky dvou magnetických polí: magnetické pole produkované nástrojem je elektromagnet a ten pozemský. To zřejmě zapojilo chybu do míry.

Leopoldo Nobili, vynálezce galvanometer preciznosti, opatřil galvanometer systém schopný odstranit odchylku produkovanou zemským magnetickým polem používat takzvaný astatic systém. Tento galvanometer používá mobilní magnet. Proud být změřen běží přes fixovaný obvod a jedná podle mobilního magnetu. Astatic systém byl vynalézavý contrivance, který zvětšil citlivost galvanometers kombinací dvou efektů: více intenzivní odchylky pohání a oslabování nepřátelského účinku země je magnetické pole. První astatic galvanometer byly uvedeny Nobili v May, 1825 u italské společnosti vědy u Modena. S tímto modelem Nobili zlepšil preciznost galvanometer značně a on rozhodně favorizoval vývoj jemného vědeckého výzkumu zvláště v poli electrophysiology a termoelektřiny. Nobili, v 1827, používat jeho nově očištěné galvanometer který korigoval pro zemské magnetické pole, byl první hlásit, že změří proud v žábě používat nějaký druh nástroje. Tento galvanometer byl také zvyklý na míru hydroelektrické proudy. To je důležitá pověst, že u epochy astatic galvanometers postavený Nobili byl výjimečné a inovační nástroje. Koupě takový nástroj od vynálezce reprezentoval skutečně “vědecká investice” chtěla školou udržovat rychlost s novými objevy a s novými vědeckými přístroji.
 

Nobili je Astatic Galvanometers (Nicméně, astatic galvanometers ukázaný tady být docela odlišný od prototypu originálu vyvinutého Nobili v 1825.) 


 


Astatic Galvanometer
pravděpodobně vyrobený Corrado vlkem 
Konstrukce galvanometer je totožná s tím vytvořený fyzikem Leopoldo Nobili v 1828. Toto je, nicméně, “přenosný” model, který je menší, zjednodušený a, proto, snadno se ovládal a dopravoval. Kruhový mahagon základ galvanometer je poskytován v jeho nižší části a v jeho vnitřní části s prstenem vedení to zvětší stabilitu nástroje. Brass nožní šrouby u základu zařízení počítají s vhodnými levelling. Dva malý mosazný ťulpas-piny mohou být vloženy do dvou dír na základně a dvě měděná kola drátu izolovaná zeleným hedvábím jsou ještě balena kolem nich. Ťulpas-sponky se chovají jako svorky. V centru základu je obdelníkový mosazný rám kolem kterého role měděného drátu je zabalena. Role je oddělena ředit žluté okrové hedvábí. Ve vrchní části role je kosočtverec-formoval otevření počítat s vložením nižší jehly astatic systému. Nad rolí, vodorovně, tam je postříbřený kvadrant galvanometer s podobným kosočtvercem-zformoval otevření a dělenou stupnici vyřezávanou na dvou soustředných kruhových prstenech a rozdělil se na čtyři kvadranty, které jsou absolvovány 0 ° k 90 °. Vnitřní kroužek má tenké značky pro rozdělení do mír; vnější prsten je absolvován značkou každý 5 mír. Body otevření rhomboidal ukážou nulovou hodnotu na váze a oni jsou uložená podobnost k drátům role. Blízký 90 ° známkování, kvadrant je pokryt věšákem slonovinové kosti s dolním zubem, který předejde nižší jehle astatic systému od kmitání mimo jistém omezení a nití od zaplétat. Knoflík mosazi na straně povolení základu dávat roli a kvadrant nutit je točit v vztahu k vybavení mobilního telefonu bez pohybování celý nástroj. Toto může být uskutečněno prostředky k vnitřnímu roštu a svázat mechanismus. Sklenice válcovitý zvonek, který je zablokovaný rámci mosazi na jeho základně, chrání nástroj před vnějšími poruchami. Mechanismus zastavení vybavení mobilního telefonu může být svisle nastaven tím, že otočí malou mosaznou kouli spojenou k vnějšímu vrcholu zvonku. Tento nástroj postrádá astatic systém. Tím, že pohybuje knoflíkem mosazi, měřítko může být nastaveno tak že nulové hodnoty odpovídají směrům zemského magnetického pole. Když vložený v sériovém zapojení k elektrickému obvodu, zařízení dává přímou úměrnost (pro nepatrnou odchylku jehly: až 25 °) mezi úhlem a intenzitou proudu. 


 

Nástroje Nobili je “elektromagnetická krabice”
Tyto nástroje byly díl krabice didaktických a vědeckých nástrojů a modely (volaly elektromagnetickou krabici) vytvořený Leopoldo Nobili reprodukovat hlavní zkušenosti elektromagnetismu to bylo znáno v té době. Krabice, který je jeden nejvíce kompletní období, původně obsahoval šestnáct kusů; to bylo později obohacené s dalšími modely a nástroji takový jak, například, ti navrhli Faraday nebo Nobili sám (magnetická radiace). Bohužel, jen tyto čtyři modely originální krabice nyní zůstanou. Oni byli vypsáni v katalogu 1864, kde “Firenze 1847” je zapsán okraj ukázat místo z původu a datum vstupu. 
 


 

Nobili je umění electrochromic
V 1826 Leopoldo Nobili dostal barvy rušení na kovových povrchách přes electrochemical oxidaci. On studoval barevné povrchy a techniku dostat je ne jediný pro vědecké důvody, ale také pro “výhody, že tyto barvy a nová technika kovů zbarvení mohou půjčit uměním”. Nobili práce může být zvažována je příklad generativního umění.

Tento text byl sestaven z biografií Nobili dostupný v internetu:
( 1, 2, 3, 4, 5, 6 ).