19.03.2005 08:13:03
[
kliknutím k originálu v angličtině][použit strojový překlad eurotran]
Moritz Hermann Jacobi
narozen 21. září 1801, Potsdam, Německo
zemřel. 10. března 1874, St. Petersburg, Rusko

Moritz Hermann Jacobi byl německý fyzik a inženýr, ale pracoval hlavně v Rusku. Jeho práce na galvanoplastics, motorech na elektřinu a drátové telegrafii byly velkého aplikovaného významu.

Moritz Hermann Jacobi byl německý fyzik a inženýr. Narodil se 21. září 1801, v Potsdam, Německo. Jacobi absolvoval Getingen univerzitu a v 1834 on se stěhoval do Kenigsberg kde on pracoval jako architekt. V 1835 Jacobi přjímal professorship u Derpt univerzity ale dvou roků pozdnější, v 1937, on rozhodl se stěhovat se do St. Petersburg. Jacobi pracoval jako vedoucí výzkumník u akademie věd v St. Petersburg podél jiných takový jako lékárna Mendeliev. Jacobi jeden z rostoucího množství fyziků pracoval na praktických užitích elektřiny, a se zabýval množstvím studi velkého zájmu na rychlém rozvedení tématu.
 


První electro Jacobiho-jet
V jeho první práci, reportoval St Petersburg akademie, on popisoval jeho zkoumání síly elektromagnetu v vztahu ke konstrukci motorů a generátory, a diskutoval o jeho úsilích sestrojit první rozsáhlý praktický motor v květnu 1834. On uskutečnil množství testů z motoru pro příkladové měření jeho výroby určením množství zinku spotřebovaného baterií.
Ještě jedna modifikace
Jacobiova electro-jet


 

V 1838 Jacobi objevil galvanoplastics (také volal electrotyping) a přes jeho úspěch a prezentace on dal, on podporoval toto pole specialisty a použití galvanoplastics a electroplating v Evropě. Tato medaile memoruje Jacobiův příspěvek k vývoji galvanoplastics.

Electrotyping je proces electroforming pro výrobní duplikátní štočky pro reliéf nebo knihtisk, tisk. Proces byl nejprve oznámen v 1838 M.H. von Jacobiho, německé pracování v St. Petersburg, Rusko. Thomas Spencer a C.J. Jordán Anglie a Joseph A. Adams Spojených států dosáhl podobných výsledků následující rok. Electrotype, nebo electro, je dělán electroplating tenká skořepina z mědi nebo jiný kov na formě, obvykle voskovat, originálu řez nebo typ se tvoří a pak odstraňovat formu a couvat se skořápkou s kovem. Trvanlivější než typ a řezy, electros jsou používány místo toho originálu na dlouho tisk běží, se vyhnout oblečení a škodě na drahém type a polotónech nebo linecuts. Electrotypes také může kopírovat a nahrazovat řezy linolea, woodcuts a dřevoryty.
 

Portréty Moritze Hermann Jacobi

V 1839 Jacobi, s finanční asistencí cara Nicholas, postavený 28 – ft loď poháněná elektrickým motorem s velkým množstvím bateriových článků. To neslo 14 cestujících na Neva řece u rychlosti tří mílí na hodinu. Jeho naděje na krytinu Neva s flotila magnetických lodí byla odsouzená od začátku, nicméně, cenou baterie-poháněl operaci a vzteká se že takové baterie vydávaly.

V běh těchto experimentuje, on zvážil to jak hodně síly on mohl vyjít ven baterie. Baterie může být reprezentována jako elektromotorická síla E v sériích s vnitřním odporem R který být o konstantě a nezávisí hodně na proudu, který je kreslen. Jestliže vnější náklad je odpor R ', pak proud je Já = E / (R + R '). Síla rozptýlená v nákladu je 2R', zatímco síla rozptýlená v baterii je 2R. Jestliže R ' = 0, není tam žádná vnější síla. Jestliže R ' je nekonečně velký tam je také žádná síla, protože = 0. Proto, pro nějakou střední hodnotu R ' tam muset být maximální výkon. Počet dává výsledek snadno, ale malá úvaha také ukáže, že maximální výkon je dosáhnut když R ' = R (představovat si, jak vymění si R a R '). Proto teorém: Maximální výkon je přenesen, když vnitřní odpor zdroje se rovná odporu nákladu. My bychom měli opatrně si všimnout podmínky to je zřídkakdy přidáno: Když vnější odpor může být měněn a vnitřní odpor je konstanta.

Jacobi docela správně uzavřel, že elektrické motory byly neekonomické, zvažovat vysokou cenu zinku a 50 % ztráta energie. Představa o energii byla jak přesto poněkud mlhavý, a skutečnost, že mechanická práce ven byla stejná s elektrotechnickou prací dělanou proti pultu-emf byl neznámý, v té době. Nicméně, to bylo přijato jako zásada, že vnitřní odpor se rovnal zatěžovacímu odporu pro maximální výkon.
 

Jacobi také přispěl k vývoji telegrafu. Některé příklady jeho zařízení telegrafu jsou přehlídka tady:


 

Jacobi byl ovlivňován dříve teoretickými objevy Georga Ohm, a jeho práce současníci Michael Faraday a Emil Lenz, a podle pořadí jeho práce ovlivňovat Jamese Joule. Jacobiův objev pultu-účinek přerušení, který stanovil limit k výkonnosti elektromagnetických motorů vedl Joule počítat k jeho hrůze to výkonnost elektromagnetických motorů že on mohl se budovat by byl hodně snížit to existujícího parního stroje.

Jacobiovy publikace obsahují: “Benutzung der Naturkrafte zu menschichen Arbeiten” (1834); “Ueber umře schief stavby liegender Raderwerke” (“Crelle žurnál der matematika.”, 1827); “Ueber doupě Einfluss der Chausseen, Eisenbahnen und Wasserverbindungen auf doupě Nationalreichtum” (ib.); “Memoire sur stroj une magnetiqne”. “Comptes Rendus”, 1874); “Memoire sur l'application de l'Electromagnetisme au Mouvement des stroje” (1835); “Eine Methode umře Constanten der Voltschen Ketten zu bestimmen” (“Bull. de l'Acad.”, 1842); “Beschreibung eines verbesserten Voltagometers” (ib.); “Ueber umře Entwickelung der Galvanoplastik” (ib., 1843); “Ueber umře galvanische Vergoldung” (ib.); “Einige Notizen uber galvanische Leitungen” (ib.); “Ueber umře Gesetze der Electromagnete” (mit Lenze), (ib., 1844); “preliminaire upozornění sur electromagnetique telegrafu entre St. - Petersburg und Tsarskoie-Selo” (ib.); “Ueber galvanische Messinga-redukce” (ib.); “Galvanische und electromagnetische Versuche” (ib., 1845 - 47, 1848 - 50); “Vorlaufige Notiz uber galvanoplastische mittelst redukce einer magneto-electrischen Maschine” (ib., 1847); “Ueber eine Vereinfachung der Uhrwerke, welche zur Hervorbrin gung einer gleichformigen Bewegung bestimmt ist” (ib., 1848); “Sur les electriques telegraches” (ib., 1849); “Sur la theorie des stroje electromagnetiques” (ib., 1851); “umřít galvanische Pendeluhr” (ib.); “Sur la necessite d'exprimer la síla courants des electriques et la odpor des circoits en se spojí et unanimement generalement adoptees” (ib., 1858); “Sur quelques concernant zážitků la mesure des odpory” (ib., 1859); “si všimnout sur la výroba de de skladišť fer galvanique” (ib., 1869); “cukroví d'etalons prototypy, určí generaliser le metriques systeme” (“Comptes Rendus”, 1869); “si všimnout sur l'absortion de l'hydrogene le počtu úderů fer galvanique” (“Bul. de l'Acad.”, 1870); “aplikace des baterie ou secundaires de aux polarizace moteurs electromagnetiques” (ib., 1871); “Sur la des zhotovení etalons de longeur la galvanoplastie” (ib., 1872); “Une redukce du fer počet úderů l'action d'un puissant electromagnetique solenoide” (ib., 1873); “Courants d'induction dans bobines les d'un electro-aimant, entre les duquel tyčí un disque metallique est mis en mouvement” (“Comptes Rendus”, 1872). On také publikoval některé knihy v ruštině.


Tento text byl sestaven z biografií Jacobiho dostupný v internetu:
 (1, 2, 3, 4 ).