19.03.2005 19:28:38
[
kliknutím k originálu v angličtině][použit strojový překlad eurotran]
Louis-François-Clement Bréguet
narozen 1804 - zemřel 1883

Louis-François-Clement Bréguet byl hodinář a fyzik, který vymyslel některé elektrické přístroje, např. nejprve indukční cívky, a zvláště přispěl k vývoji elektrické telegrafie.

Louis-François-Clément Bréguet byl Huguenot rodiny slavné hodinami a nástroji, vnuk Abrahama-Louis (1747-1823) kdo byl zakladatel slavné watchmaking společnosti protože 1780.
 

Louis-François-Clement Bréguet byl hodinář a vlastník slavné watchmaking společnosti. V 1856 on dělal důležitou práci na elektrických hodinách, zvláště na obecních hodinách v Lyonu. Množství patentů se registrovalo v příštích rokách. Na 26 říjnu 1866 on patentoval ladění-hodiny vidličky.


Ladička je U-formoval dva pronged tabulka oceli. To může být nalazené na přesnou frekvenci.


 


Velmi starý Bréguet galvanometer
Nicméně, Bréguet byl vášnivě zaujatý elektrickými aplikacemi. V 1840 on vydával důležitý referát na elektrickém přerušení. Pracovat v colaboration se dvěma fyziky, Masson a Savart, on vyvinul první prototypy indukčních cívek, které nyní jsou obvykle nazývány Ruhmkorff indukčními cívkami. Deset roků pozdnější, Ruhmkorff jen dělal jim více praktické zkoušky, ale Ruhmkorff jméno je si pamatoval ve spojení s rolemi. Bréguet také stavěl Jamin magnet v 1847, pak asi 1850 on používal tento magnet v elektrickém generátoru. Bréguet studoval transformaci dynamické elektřiny do statické elektřiny. Louis Bréguet pracovat spolu s Massonem přispěl k práci Delezenne obruče (1840).


 


Jamin magnet
Vyrobený L. Bréguet, 1847
Tento magnet byl vytvořen na požadavku Jamin, přednášející fyziky u Ecole polytechnique mezitím 1851 a 1880. Indepth studie o distribuci magnetismu v magnetech baru, vést Jamin dělat podkovovité magnety složené z množství mokrých tenkých pásů oceli být nejprve magnetizován odděleně. Oni jsou pak umístěni face-to-face k jednomu jiný, tvořit tvar podkovy. Pásy na každém konci jsou zabezpečeny šrouby ke dvěma měkkým železným armaturám. Tito jsou drženi u konstantní vzdálenosti od sebe navzájem pásy mosazi. Vnitřní pásy oceli jsou drženy proti sobě jejich pružností. Jejich délky jsou připevněny, v tom vnější pásy jsou přesně restyed na dvou armaturách. Tyto magnety mají mnohem větší vliv, než některý jiní se smířili until pak.


 


Delzenne obruč
Vyrobený L. Bréguet, 1840
Delzenne obruč zařízení, které ukazuje přítomnost proudů přerušení se vyvíjí ze země (přerušení telluric). Začínat s prací Ampere a Faraday, na vliv země je magnetismus na dojemných dvoudrátových vedeních, Delezenne ukazoval existenci telluric přerušení s pomocí druhu stroje přerušení, Delezenne je obruč. Toto sestává z kruhu dřeva, se upřel na osu. Řídící drát je balen kolem tohoto, zapadl do rýhy na obvodu kružnice kruhu. To je poháněno rotací na tom je osa, způsobem kladky otočené ztřeštěným nápadem. Celý aparát je podporován na dvojitém dřevěném státu. Toto umožní část podporovat dojemné komponenty být spojený u úhlu ke zbytku zařízení. Dva rozdíly vedení oba skončí u válcovitého commutator, se oddělil a se umístil na ose obruče která dvě malá kovová jara otírají se o, tak tvořit sběratele. Jestliže osa obruče je umístěna v magnetickém poledníku a otáčel se ztřeštěným nápadem, cuirrent začne téct. Toto se shromáždí v sběrateli, mít prošel galvanometer. Tento proud změní směr s každou rotací poloviny obruče. Válcovitý sběratel umožní proud stejného směru být udržován.

V 1870 Louis-Clément Breguet rozhodl se věnovat se úplně k aplikacím elektřiny, zvláště k elektrický telegrafuje a vznikající pole telekomunikace. On selled firmu watchmaking k manažerovi semináře Edward zhnědne, v jehož rodině to by zůstalo pro jedny roky stovek until 1970.

Člen pověření telegrafie v 1845, on vytvořil telegraf mobilního telefonu a telegraf s číselníkem. Ve Francii, Bréguet telegraf číselníku byl používán náčelníky stanice regulovat dopravu mezi jejich stanicemi.
 


Model Bréguet elektrický telegraf
(měď, mosaz, dřevo, slonovinová kost a papír)
Bréguet telegraf, sestávat z vysílače a přijímače dodávaného elektrickou baterií, je jeden příklad nové technologie. Jak vysílač tak přijímač mají kulatý obličej na kterém vypadat jako dopisy abecedy. V centru číselníku vysílače je vlnitý-obroubený mosazný disk. Když tento disk je otočen to aktivuje jazyk kovu, který střídavě se zavře a otevře elektrický obvod vytvořený vysílačem, přijímačem a elektrickou baterií. Přijímač má elektromagnet, který jedná podle armatury, přitahovat to když jazyk vysílače zavře elektrický obvod a uvolnění to když obvod je otevřený. Kyvadlový pohyb armatury je předán ke kolu toothed; toto se otočí jednohlasně s ukazatelem jehož tip proto ukáže dopisy abecedy na číselníku přijímače. U začátku zprávy, ukazatelů vysílače a přijímačového důvodu ke kříži na příslušných číselníkách. Když používání osoby vysílač otočí ukazatel, elektrický obvod se otevře a zavře se postupně a ukazatel na přijímači povýší na dopis odpovídající pozici kde ukazatel vysílače se zastaví. Jednou první dopis je přijat, operátoři přijímače a vysílač by měli dát ukazatele zpátky do výchozího postavení. Tento proces je opakován pro každý dopis zprávy.


 


Dial-telegraf Bréguet (1850-1870)

Kompletní Bréguet (TX-RX-zvonek) ca souboru 1860, zvonek je extrémně vzácný


 


Bréguet ABC nebo vytočit telegrafní přijímačové ca 1855

Ukazatel ukáže dopisy abecedy na číselníku přijímače. Zprávy byly poslaný dopis dopisem. Toto bylo už výhoda v srovnání s časnějším systémem Foye a Bréguet.


Velmi časný francouzský jehlový telegraf Foy a Bréguet.

Jehla mohla přijmout jeden z osmi pozic simulovat rameno semaforu (optický) Chappe systém. Dva nepřetržité signály představovaly číslo mezitím 1 a 64. Nepřetržitá čísla se odkazovala na slovo nebo výraz.


 


Breguet číselník (ABC) telegrafuje přijímač

Breguet číselník (ABC) telegrafuje vysílač


 

Vnitřní pohled na mechanismus Brequet telegrafu

Toto je mechanismus Bréguet ABC telegrafuje.
Žádný zázrak, že hlavní mechanismus je hezký clockwork.

Detailní pohled na mechanismus číselníku
(ABC) telegraf Breguet.


 

Bréguet telegrafický klíč je poněkud zvláštní v tom to má sekundu, menší klíč ve stejném výboru. To může byli zvyklí na prsten signálový zvon v opačném konci obvodu, nicméně, to by vyžadovalo drát seperate.


 


Antoine Bréguet
Louis-Clément Bréguet spolu s jeho synem, Antoine Bréguet (1851-1882), byl také výrobce telefonu Bell ve Francii.


 


Telefonovat instalaci Bell-Bréguet

Telefonovat Bell-Bréguet systém


Telefonický rozhovor!...


 

V 1843 Louis-Clément Bréguet byl jmenoval na tabuli délky. V 1845 Louis Clément Breguet byl udělen Légion d'Honneur. On se stal členem Office délek v 1862. Bréguet se stal členem francouzské akademie vědy v 1874.

Louis-François-Clément Bréguet zemřel v 1883.

Tento text byl sestaven z biografií Bréguet dostupný v internetu:
( 1, 2, 3 ). Mnoho obrazů na této stránce je položky sbírky Fonse Vanden Berghen, Halle, Belgie”.


(se aktualizoval a korigoval 16. května 2003)